Helyi Hírek - Független folyóirat   2026.05.25. hétfő
Orbán
E-mail cím:

Jelszó:

CÍMLAP
Cikkek és hírek
Portaszolgálat
Balesetek
Tűzoltósági hírek
Rendőrségi hírek
Polgármesteri interjú
Természetgyógyászat, szépség és egészség
Horoszkóp, asztrológia
Receptek
Videók
Olvasóinktól: körbeküldős üzenetek
Archívum
Archívum
Képgalériák
Helyi Hírek laphálózat
Legutóbbi számaink
Archívum - HH XVI.
Archívum - HH XVII.
2004 előtti számaink
Megjelenési időpontok
Hirdetési áraink
Lakossági aprók
Hirdetésfeladás
Szakmai adattár

Látogatók: 34220366

Felújítják a Budapesti utat

 « Cikkek és hírek 
2026. május 24.
 

kepfile
A felújítás során az út menti hatalmas fákat körbeszegélyezik, s ezek sebességcsökkentőként hatnak majd a forgalomra

   Az idei útfelújítási program része a Budapesti út egy fontos szakaszának felújítása. A Futórózsa utca és a József utca közötti rész már igen erősen elhasználódott, több részen erősen megsüllyedt, és az ilyesmire érzékeny autósoknak akár a tengeribetegség érzését is felidézheti az arrafelé történő autózás.
   Az erős elhasználódás oka az lehet, hogy ezt az útszakaszt sok autós amolyan menekülő-útvonalnak használja, amikor például a Rákosi út megtelik a város felé induló, vagy onnan hazatérő autókkal. A felújítás időszaka a közlekedésben majd várhatóan jelentős zsúfoltságot okoz, ha kiesik a használatból ez a kedvelt útvonal.
   A felújítás ügye jelenleg a közműegyeztetések állapotában van: ennek során az út alatt futó közművezetékek tulajdonosai megvizsgálják a tervet, abban a tekintetben, hogy az nem veszélyezteti-e az általuk üzemeltetett hálózatot. Egy megsüllyedt szakaszon akár 60-70 centi mélyre is le kell menni, és ha mondjuk valamikor egy vízvezetéket nem helyeztek elég mélyre, akkor gond lehet a védőtávolsággal.
   A felújítás előkészítése alkalmával ezért kell a tervezőnek minden alkalommal megvívni a közműcégekkel. Ezt követi majd a közbeszerzés kiírása, és a tényleges kivitelezésre akkor kerülhet sor, ha a közzétett feladatra jelentkezik alkalmas vállalkozó.
   A Budapesti út forgalmára sokan panaszkodnak, hogy szélsebesen száguldoznak itt az autósok, jóllehet az út eléggé keskeny. A felújítás során sebességkorlátozó táblák lesznek kihelyezve, valamit arról is gondoskodnak, hogy ezt feltétlenül be is tartsák az autósok.
   A felújítandó szakasz mentén több hatalmas fa is ott van az út mentén. Ezek a fák körbe lesznek szegélyezve, amint az történt korábban a Margit utca egyik fájánál. Ezek a szegélyezések sebességcsökkentő küszöbként működnek majd, arra késztetve az itt közlekedőket, hogy lassítva elengedjék a szembejövőt.
   Reménykedjünk, hogy nem csak az út újul majd meg, hanem az erre autózók közlekedési morálja is...

 


Ferenci Kiadó Bt.  •  1162 Budapest, Hermina út 16.  •  Tel.: [1] 405-5919  •  E-mail cím: hh@hh16.hu
Ugrás a Szakmai Adattárhoz
preload preload
Legutóbbi lapszámunk - 2026.05.20.
2026. évi naptár nyomtatható formátumban letölthető
Lao Ce ősi bölcselete e-book formátumban
Hogyan legyünk egészségesebbek, szebbek, vékonyabbak
Ide kattintva megtekinthető
Kerületi festőművészek virtuális galériája
A fogyás lélektana
A XVI. kerületi uszodák honlapja
Ide kattintva megtekinthető
Bővebben az önismeretről és a Bach-virágterápiáról
Hazai és nemzetközi időjárás

Kattintson ide az előrejelzéshez