« Cikkek és hírek
2017. június 16.

kepfile

Urbán Zita, a többszörös bajnok és edzője, id. Tomhauser István

Az Ikarus Kertvárosi Atlétika Szakosztályból, Urbán Zita személyében reális esély van arra, hogy a magyar válogatott színeiben kertvárosi indulója is legyen a jövő hónap 23-án kezdődő győri Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál atlétikai versenyeinek.
   A 15 éves ifjú tehetség, aki id. Tomhauser István edző tanítványa, 1500 m síkfutás, vagy 2000 m akadályfutás versenyszámban fog rajthoz állni. Korosztályában 800, 1500 és 1500 méter akadályfutásban nagy biztonsággal nyerte meg az országos bajnokságait és az öt ország válogatottjának viadalán is győzött 600 méteren a tőle egy évvel idősebbekkel szemben az elmúlt évben. Az idén szintén magabiztosan nyerte a 800 és 1500 m-t a fedettpályás bajnokságon. Most a szabadtéri válogató versenyekre és a korosztályos Magyar Bajnokságra készül. Edzője elmondása szerint, Zita ritka fizikai és értelmi adottságokkal rendelkezik, igen motivált és nagy szorgalommal végzi az edzéseket. Az V. kerületi Eötvös József Gimnáziumban 8. osztályos és kitűnő tanuló.

A szakosztályban 350 fő körüli létszámmal foglalkozik a 15 tagú edzői stáb. Nemcsak a kimagasló eredményeket elérőkkel foglalkoznak, szabadidős csoportot is működtetnek. Az edzéseken kívül, a vakáció beköszöntétől az első csengetésig, naponta átlagosan 20-40 fiatalnak biztosítanak majd napközis jellegű sporttábort a Margit utcai sporttelepen egészségmegőrző, tehetség-kiválasztás céljából. -izs-or

kepfile

GYÜRKÉS VIKTÓRIA KÉTSZERES MAGYAR BAJNOK! Lapzártánkkor zárult Székesfehérváron a 122. Atlétikai Magyar Bajnokság. Az Ikarus BSE atlétái közül Gyürkés Viktória az 1500 méteres síkfutásban 5 mp előnnyel, 4 perc 13,52 mp-es idővel győzött; majd a második, pénteki versenynapon a 3000 méteres akadályfutásban 9 perc 48,67 mp-es teljesítményével is aranyérmes lett. Különösen az 1500 méteres ideje biztató, amelyben egyre közelebb kerül Varga Judit (Haladás VSE) 2002-ben Zürichben futott 4 perc 1 mp-es országos csúcsához.

Ferenci Kiadó Bt.  •  1162 Budapest, Hermina út 16.  •  Tel.: [1] 405-5919  •  E-mail cím: hh@hh16.hu