« Vissza

Mountain Bike Olimpiai Cross Magyar Bajnokság Csömörön

« Cikkek és hírek
2016. augusztus 17.

Idén július 17-én, a 4. Csömöri Bringafesztivál keretében rendezték meg a hazai MTB XCO (hegyikerékpáros) bajnokságot. A rendkívül esős hétvége ellenére is sikeresen lebonyolított versenyen a teljes magyar élmezőny rajthoz állt.

kepfile

Az Elit férfi versenyt a riói olimpián Magyarországot képviselő Parti András (Waberer’s Evopro MTB Team) nyerte, aki sorozatban hetedik bajnoki címét szerezte meg Csömörön. Második lett Búr Zsolt (Superior MTB Team), harmadik Buruczki Szilárd (Cube-Csömör), negyedik Szatmáry András (Waberer’s Evopro MTB Team) lett. Érdekesség, hogy az országúti kerékpárban a 2012-es londoni olimpián hazánkat képviselő, csömöri származású Lovassy Krisztián is rajthoz állt, és eredményesen szerepelve az 5. helyen végzett. Az Elit női verseny élén a mountain bike szakágban szintén londoni olimpikon, Benkó Barbara (Focus XC Team) végzett, megelőzve dr. Cseh Veronikát (Alpinbike Team Endura GIANT High5) és Balázs Beátát (Bringabanda SC).
    A felnőttek mellett a hazai utánpótlás legjobbjai is rajthoz álltak. Az U23-as férfi kategóriában Dina Márton és Dina Dániel csömöri testvérpáros szerezte meg az első két helyet (Cube-Csömör), az U19-es férfi kategóriában pedig a nemrég lezajlott világbajnokságon korosztályában az előkelő 7. helyen végzett Valter Attila szerezte meg a bajnoki címet. Az U19-es női versenyt Schmidel Regina (Focus Team Hungary) nyerte.

Ferenci Kiadó Bt.  •  1162 Budapest, Hermina út 16.  •  Tel.: [1] 405-5919  •  E-mail cím: hh@hh16.hu