Tavaszváró futóverseny

« Cikkek és hírek
2015. március 20.

kepfile

Március 8-án a Naplás-tó partján, illetve az azt övező természetvédelmi területen rendezte a Magyar Hegyi- és Terepfutó Szövetség az ötödik Everling Tavaszváró Futóversenyt, mely a szép környezet és a remek idő miatt ismét nagy tömegeket vonzott. A rendezvényen az óvodástól a nyugdíjasig több mint ezren álltak rajthoz, melynek köszönhetően a futóverseny idén is a legnagyobb tömeget megmozgató sportesemény lesz a kerületben. A rendezvény fő támogatója az Everling Kft. és az önkormányzat volt. Ez utóbbiak képviseletében Kovács Péter polgármester nyitotta meg az eseményt, melyen először a kiscsoportos óvodások álltak rajthoz. A legkisebbek egy 300 méteres pályán futottak, a Magyar Atlétikai Szövetség Sport XXI. Programjába tartozó 11 és 13 évesek azonban már egy 1,5 és egy 2 kilométeres távot teljesítettek, amely kategóriákban kizárólag Ikarus BSE-győzelem született.
     A rendezvény fő eseménye az 5×2 kilométeres Super sprint volt, mely idén is komoly sporteredményekkel rendelkező versenyzőket vonzott a Naplás-tóhoz. A verseny sajátossága, hogy a résztvevőknek mindössze 13 perce van teljesíteni a 2 km-es távot, illetve, hogy az újabb futásig kipihenjék magukat, mert a futamot 13 percenként szigorúan újraindítják. A versenyzők futóeredményét aztán összeadják, és a legkevesebb idővel rendelkező nyer. A nőknél ez a sokszoros magyar bajnok pécsi Kácser Zitának sikerült, aki a BEAC-os Ferencz Katát és a duatlon világbajnok Csomor Erikát előzte meg. A férfiaknál a 10 ezer méteres magyar bajnok békéscsabai Gregor László és a 3000 méteres akadályfutásban országos bajnok BEAC-os Dani Áron végig nagy harcot vívott egymással, végül az előbbi győzött, a harmadik pedig Farkas Dárius lett. RT

Ferenci Kiadó Bt.  •  1162 Budapest, Hermina út 16.  •  Tel.: [1] 405-5919  •  E-mail cím: hh@hh16.hu