Gyűrték egymást a színpadon

« Cikkek és hírek
2015. március 19.

kepfile

Riersch Tamás moderátor, Bacsa Péter, Módos Péter, Farkas Péter és Varga János birkózók a Varjú Vilmos Olimpiai Baráti Kör rendezvényén

Kiegyenlített küzdelmet hozott a birkózók legutóbbi, kertvárosi fellépése. A Vajú Vilmos Olimpiai Baráti Kör által március 12-én rendezett sporteseményen ugyanis mind a négy birkózó hozta a formáját. A mezőny doyenje a 76 esztendős olimpiai-, kétszeres világ és kétszeres Európa-bajnok Varga János volt, aki jelenleg a legeredményesebb élő birkózónk. A legfiatalabb résztvevő pedig a mindössze 28 esztendős Módos Péter volt, aki a londoni olimpiai bronzérme mellett világbajnokságon is harmadik, Európa-bajnokságon pedig második és harmadik is volt.
     A mezőny stabilitását két hasonló korú versenyző, az olimpiai-, világ- és Európa-bajnok Farkas Péter, illetve az Európa-bajnoki 3., világbajnoki ötödik, olimpikon Bacsa Péter biztosította. Érdekesség, hogy a négyfős mezőny minden Péter nevű tagja kötődik a XVI. kerülethez, Farkas Péter például a Kertváros egyetlen olyan olimpiai bajnoka, aki ott (Sashalmon) született, ott nőtt fel, ottaniként lett olimpiai bajnok, és még ma is ott lakik. Bacsa Péter, nemzetközi versenybíró, a nemrég megválasztott új birkózó szövetség ügyvezető alelnöke pedig szintén a kerület lakója, és nem mellesleg a Kertváros SE elnöke is. Annak a klubnak, melynek legeredményesebb versenyzője Módos Péter, aki már zöld-sárga színekben nyert bronzérmet a 2013-as budapesti világbajnokságon.
     A négy meghívott birkózó a sportág elmúlt fél évszázadát fedte le, mert Varga János a 60-as és 70-es évek, Farkas Péter és Bacsa Péter a 90-es évek, míg Módos Péter napjaink egyik legjobb birkózójának számít, akik, amint az a március 12-i rendezvényen is kiderült, nemcsak jó eredményeikkel, hanem a sportágukhoz kapcsolódó sztorikkal is tapsra bírják a közönséget. (A rendezvény teljes videófelvétele megtekinthető itt a Helyi Hírek honlapján.)

Ferenci Kiadó Bt.  •  1162 Budapest, Hermina út 16.  •  Tel.: [1] 405-5919  •  E-mail cím: hh@hh16.hu