Parasport az Ikarus Atlétikai Centrumban

« Cikkek és hírek
2014. június 4.

kepfile

Az Ikarus BSE Atlétikai Centrumának híre egyre több helyre eljut. Ennek köszönhetően egyre több szervezet hozza a versenyét a kerületbe. A Magyar- és a Budapesti Atlétikai Szövetség (B.A.SZ.) már visszatérő vendégnek számít, ám a Magyar Parasport Szövetség május 10-én első ízben volt a vendég Mátyásföldön.
   Aznap a Paraatlétikai Országos Bajnokság helyszíne volt a Bátony utcai létesítmény, mely versenyen a mozgás-, hallás- és látássérült, illetve tanulásban és értelmileg akadályozott atléták mérték össze a tudásukat. Az ő versenyük olyannyira speciális sportrendezvény volt, hogy az az atlétikai események rendezésében nagy jártasságra szert tevő Budapesti Atlétikai Szövetség képviselőit is gyakran nehéz helyzetek elé állította. A B.A.SZ. segítette ugyanis a verseny lebonyolítását, a helyszínt pedig a Kertvárosi Sportlétesítményeket Üzemeltető Kft. biztosította. Schiller-Kertész Judit paraatlétikai szövetségi kapitány elmondta, a sportesemény a specialitása ellenére is bővelkedett sztársportolókban. A mezőnyben például több paralimpikon is jelen volt. Orbán Csaba vakmaratonista ezúttal a 3000 méteres síkfutásban indult, a Biacsi testvérek, Ilona és Bernadett több futószámban is rajthoz álltak, míg a váci Kanyó Zsolt gerelyhajításban jeleskedett. Rajtuk kívül még több olyan versenyző is tagja volt a mezőnynek, akik a teljesítményükkel már kiérdemelték, hogy a paraatlétikai válogatottnak a tagjai lehessenek.

kepfile     kepfile

A Paraatlétikai Országos Bajnokságot korábban mindig a Budapest Honvéd vagy az UTE sportlétesítményében rendezték, ám az Ikarus-pályával olyannyira elégedettek voltak a szervezők, hogy a verseny jövőjét hosszú távon is a kerületben képzelik el. Egy év múlva pedig talán már a nézők is felfedezik majd ezt az eseményt, mert a fogyatékkal élő embertársaink küzdelme a május 10-einél jóval nagyobb érdeklődést is megérdemelne.